ABD’de Çeteler, PlayStation 5 Tırlarına Saldırılar Düzenlemeye Başladı

ABD'de hırsızlık çeteleri yılbaşı alışverişlerinden önce nakliye kamyonlarına saldırmaya başladı. Saldırıya uğrayan ürünlerin başında stok sorunu yaşayan PlayStation 5 geliyor.

Yeni Yıl yaklaşıyor ve her Yeni Yıl gibi, insanlar Yeni Yıl'ın gelişini kutlamak veya en azından 2020'den çıkmak için sevdiklerine sürpriz hediyeler alacaklar. Görünüşe göre hırsızlık çeteleri kâr elde etmek için eylemlerini artırdılar. bu alışveriş çılgınlığında.

The Times'ın aktardığı bilgilere göre çeteler, geçtiğimiz hafta sonu PlayStation, TV, kozmetik, cep telefonu gibi hafif pahalı eşyaları çalmak için nakliye kamyonlarına saldırdı. .

Soygun çeteleri Noel alışverişinden önce nakliye kamyonlarından ürün çalmaya çalışırlar

Kamyonların saatte 80 kilometre hızla gitmesine aldırmayan çete üyeleri, yanlarına birkaç araçla yaklaşarak daha da yavaşlamalarına izin veriyor. Üzerinde "açılır tavan" benzeri bir sistem bulunan ana araç, arkadan kamyona yaklaşarak üyelerin kamyona girip malları araca yüklemesine olanak sağlar.

Hızlı ve Öfkeli 1 filminden bir sahneymiş gibi gerçekleşen saldırılar, sadece bu yıl ABD'de Eylül ayına kadar 27 kez gerçekleşmiş ve özellikle yılbaşı yaklaşmasıyla daha da artmıştır.

Bunlara da Göz Atın

Çiftlik Bank Firarisi Mehmet Aydın’ın Görüldüğü Kesinleşen Brezilya’dan Açıklama Geldi

Bir dedektiflik bürosunun Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın Brezilya'da olduğunu tespit etmesi üzerine harekete geçen …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir