Çin, Kabin Memurlarına COVID-19 Önlemi Olarak Yetişkin Hasta Bezi Öneriyor

Çin Sivil Havacılık İdaresi (CAAC), uçaklarda hizmet veren kabin görevlileri için yeni bir COVID-19 önlemi önerdi. CAAC, uçuş görevlilerine tek kullanımlık yetişkin bezleri kullanmalarını tavsiye etti. Bu, tuvaletlerin COVID-19 iletimi üzerinde büyük bir etkisi olabileceği riskini akla getirdi.

COVID-19 salgını nedeniyle birçok ülke farklı alanlarda önlemler almaya başladı. Hemen hemen tüm ülkelerde uygulanan bazı ortak önlemlerin yanı sıra ülkeler kendi içlerindeki şirketlere de bazı önerilerde bulunmaktadır. Virüsün kaynağı olan Çin Sivil Havacılık İdaresi (CAAC), COVID-19 önlemlerine ilişkin yeni bir açıklama yaptı.

Havacılık sektöründe COVID-19 pandemisine karşı alınan tedbirler hakkında CAAC tarafından yayınlanan "COVID-19 Yönetmeliğinin Önlenmesi". yeni bilgiler içerir. Pek çok ülke tarafından uyulduğu belirtilen maske, mesafe ve hijyen kuralları gibi genel kuralları sıralayan yönetmelikte, uçaklardaki havayolu personelinin tıbbi maske, çift katmanlı medikal eldiven, gözlük gibi kişisel koruyucu ekipman kullanması önerilmektedir. , şapka, ayakkabı kılıfları ve giysiler. Yönetmelikte dikkate değer bir başka öneri daha vardı. Tek kullanımlık yetişkin bezleri:CAAC tarafından yayınlanan yönetmelikteki en dikkat çekici madde, benzeri görülmemiş bir önlem yöntemiydi. Yönetmelikte yer alan ilgili maddede, "Enfeksiyon riskini azaltmak için kabin ekiplerinin tek kullanımlık yetişkin çocuk bezi kullanması ve istisnai durumlar dışında tuvaleti kullanmaması tavsiye edilmektedir." Bu ifade, tuvaletlerden COVID-19 bulaşma riskini akla getirdi.

Bunlara da Göz Atın

Çiftlik Bank Firarisi Mehmet Aydın’ın Görüldüğü Kesinleşen Brezilya’dan Açıklama Geldi

Bir dedektiflik bürosunun Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın Brezilya'da olduğunu tespit etmesi üzerine harekete geçen …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir