Hakkında Onlarca Komplo Teorisinde Bulunulan Dyatlov Geçidi’nin 60 Yıllık Gizemi Çözüldü

İsviçreli bilim adamları, 60 yıldır bir sır olan ve 9 kişiyi öldüren Dyatlov Geçidi için yeni bir açıklama yaptı. Cesetlerin korkunç keşfinin ardındaki sebep, ince bir çığ tabakası olarak gösterildi.

1959'da Ural Dağları'nda 9 kişilik bir ekibin açıklanamaz cesetlerinin keşfi, uzun süredir komplo teorilerine ev sahipliği yapan ancak birçok filme uyarlanmış trajik bir olaydır. Uzaylılar ve gizli askeri deneyler gibi iddialar yapıldı. Bilim adamları, 60 yıldır bir muamma olan Dyatlov Geçidi için yeni bir açıklama yaptılar. Açıklamaya göre, kendi izlerini kapatmayı başaran çığ, gece yarısı 9 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Sovyetler Birliği'nde, Ural Politeknik Enstitüsü'nden 10 kişilik bir ekip, aşırı hava koşullarıyla bilinen Ural Dağları'nın kuzeyindeki bir bölgeye keşif gezisi düzenledi. Gruptan biri, keşif başlamadan önce bacağındaki bir hastalık nedeniyle eve dönmek zorunda kaldı ve bu duruma üzülmesine rağmen, takımdaki tek kurtulan olacağının hala farkında değildi.

Ekipteki herkes 20-25 kişiden oluşuyordu ve gençlerin aileleri bu tür gezilere alışmıştı ve ilk haberi alamayınca endişelenmediler. Ancak saatler geçtikten sonra aile yardım için enstitüyü aradı ve gönüllü öğrencilerden oluşan bir ekip yola çıktı.

Bulunan cesetlerin yüzlerinde korkunç ifadeler vardı. Gönüllü öğrenciler kampı bulduktan sonra tabiri caizse dehşete kapılıyor. İçeriden bıçakla açılan çadırlar, henüz yenmemiş yiyecekler ve en tuhafı, korkunç cesetlerle karşılaşırlar. Cesetlerden bazıları yarı çıplak olarak kaçmaya çalıştı ve yüzlerinde korkunç bir ifadeyle öldüler. Birçok cesedin kırıkları tespit edildi, ancak gençlerin herhangi bir şeye karşı savaştığına veya savaştığına dair hiçbir gösterge yok.

Bunlara da Göz Atın

Çiftlik Bank Firarisi Mehmet Aydın’ın Görüldüğü Kesinleşen Brezilya’dan Açıklama Geldi

Bir dedektiflik bürosunun Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın Brezilya'da olduğunu tespit etmesi üzerine harekete geçen …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir