Türk Profesörden, Tüp Bebek Başarı Oranının Yüzde Kaç Olduğunu Gösteren Çevrimiçi Test

Çeşitli sağlık sorunları nedeniyle yardımcı üreme tekniklerine başvuran çiftler sıklıkla tüp bebek yönteminden yararlanmaktadır. Ancak bu yöntemin uygulanabilmesi için ilgili sağlık kuruluşlarında detaylı testlerin yapılması gerekmektedir. Prof.Dr.Bülent Tağaç tarafından oluşturulan çevrimiçi bir test, birkaç dakika içinde tüp bebek yönteminde şansınızın yüzde kaçının olduğunu öğrenmenizi sağlar.

Kısırlık sorunu olan evli çiftler, son yıllarda sıklıkla IVF olarak bilinen yardımcı üreme tekniğini tercih etmektedir. Başarı oranı yüksek olan bu yardımcı üreme tekniği, kadının rahminden alınan olgunlaşmış yumurta ve erkeğin sperminin rahim dışında döllenerek önce embriyo haline getirilmesi ve bu embriyonun anne rahmine gönderilmesinden oluşur. Uzmanlar Bu teknikler sayesinde, olmak isteyen çiftlerin çocuk sahibi olma isteklerini yerine getirmelerini sağlar.

Türkiye'de birçok merkezde tüp bebek tekniğinin uygulanması ve bu sürece dahil olan çok sayıda uzman doktor bulunmaktadır. Şimdiye kadar gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarla tanınan isimlerden biri de Prof. Dr. Bülent Tıraş'dır. Acıbadem Maslak Hastanesi bünyesinde çalışmalarına devam eden Thür, hazırladığı internet sitesinde tüp bebek yaptırmayı planlayan vatandaşlara ücretsiz test imkanı sunuyor. Bu testteki verileri kendinize göre girerek, IVF yönteminde başarı şansınızın yüzde kaçını kolayca hesaplayabilirsiniz.

Tüp bebek şansınızın ne kadar olduğunu birkaç dakika içinde öğrenebilirsiniz. Dr. Bülent Tadı'nın hazırladığı testi gösterir. Gördüğünüz gibi, test sadece birkaç sorudan oluşuyor; Yaş, boy, kilo ve önceki hamilelik bilgilerini içerir. Bu bilgileri kendiniz girdikten sonra tek yapmanız gereken "Hesapla" butonuna tıklamak. Algoritma, sağladığınız bilgiler doğrultusunda hesaplanan başarı oranı ile tüp bebek yöntemini kullanmanın ne kadar doğru olacağına dair bir tahmin sunar. Dünyada farklı yardımcı üreme teknikleri vardır. Tüp bebek yöntemi etkili olduğu kadar pahalı olduğu için genellikle çiftler tarafından sona bırakılmaktadır. Bu test sayesinde tüp bebek olarak tercih ettiğiniz yardımcı üreme tekniğini doğrudan belirleyebilirsiniz. Söz konusu web sitesine ulaşmak ve tüp bebek başarı oranınızın yüzde kaçı olduğunu öğrenmek istiyorsanız buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bunlara da Göz Atın

Çiftlik Bank Firarisi Mehmet Aydın’ın Görüldüğü Kesinleşen Brezilya’dan Açıklama Geldi

Bir dedektiflik bürosunun Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın Brezilya'da olduğunu tespit etmesi üzerine harekete geçen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.