Birleşik Krallık’ta Hayat Kurtaracak İki Önemli Covid-19 Tedavisi Bulundu

Kasım ayı ortasında hazırlanan bir rapora göre bir koronavirüs ilacı tedavi için büyük umut vaat ediyor. Aynı gruptan başka bir ilaç da bir çözüm getiriyor.

Koronavirüs ile başa çıkmak ve salgından kurtulmak için ihtiyacımız olan iki şey var. Bunlardan biri aşı, diğeri ise etkili bir ilaç bulmak. Daha önce denenen iki ilaçla ilgili hazırlanan raporlar umut vericidir. Geçtiğimiz aylarda yapılan çalışmaların ardından uyuşturucularla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Daha önce üzerinde çalışılan bu ilaçların başarılı olduğu görülmüştür ancak tam olarak nasıl çalıştıklarına dair bir bilgi yoktur. İlaçların nasıl çalışmaya başladığı ortaya çıktı. Bu ilaçlardan ilki olan Tocilizumab, ilk testlerde o kadar başarılı bir şekilde gerçekleştirildi ki kontrol grubuna plasebo verildi ve tedavi aşamasına geçildi. Yine de, araştırmacılar bu ilacın nasıl çalıştığını tam olarak bilmiyorlardı. Antiinflamatuar bir ilaç olan Tocilizumab da farklı zamanlarda test edildi. İngiltere'de yapılan çalışmada ilacın nasıl çalıştığı çözüldü. Böylelikle adımlar atılabilir ve daha fazla hayat kurtarmak için yeni çalışmalar yapılabilir.

Bunlara da Göz Atın

Çiftlik Bank Firarisi Mehmet Aydın’ın Görüldüğü Kesinleşen Brezilya’dan Açıklama Geldi

Bir dedektiflik bürosunun Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın Brezilya'da olduğunu tespit etmesi üzerine harekete geçen …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir