Lockheed Martin F-22 Raptor Avcı Uçağının Manevra Kabiliyetini Gösteren 4K Video

F-22 Raptor Demo Takımı, ABD'nin en ünlü avcı uçaklarından biri olan F-22 Raptor'un manevra kabiliyetini gösteren bir video paylaştı. 360 derece VR destekli video, 4K çözünürlüğe sahip birçok nefes kesici sahne içeriyor.

1981 yılında başlatılan bir projenin sonucu olan Lockheed Martin F-22 Raptor, uzun yıllardır ABD'nin en önemli savaşçılarından biri olmuştur. Biri yaklaşık 150 milyon dolara mal olan F-22, akıllı silah sistemleri, Mach 2 ve üstüne kadar süpersonik hızlar, radardan kaçınma, ultra hafif titanyum alaşım yapısı ve pilotlar için olağanüstü durumsal farkındalık gibi birçok özelliğe sahip. Öte yandan, bu özelliklerin hiçbiri F-22 Raptor'un 70.000 pound çekme kuvvetini bile geçemez. Bu sayede rakiplerinden çok daha üstün manevra kabiliyetine sahip olan savaş uçağı, uzun süre simüle edilmiş havadan havaya savaş tatbikatlarına hakim oldu.

Lockheed Martin F-22 Raptor savaş uçağını ayağınıza getiren 360 derece video:

Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri, F- 22 Raptor savaşçısının manevra kabiliyetini ve çevikliğini göstermek için bir demo ekibi var. Dünya çapında gösteriler düzenleyen bu ekip, F-22'nin yeteneklerini gösteren çarpıcı bir video yayınladı. 360 derece VR ve 4K çözünürlükle yayınlanan video, nefes kesici birçok sahne içeriyor. F-22 Raptor Demo Ekibi, Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri'nin Lockheed Martin F-22 Raptor savaş uçağını dünya çapındaki hava gösterilerinde uçurmasıyla tanınır. Bu gösteriler sırasında, F-22'lerin süper manevra kabiliyetini gösteren hava manevraları gerçekleştirilir. Hampton, Virginia’daki Langley Hava Kuvvetleri Üssü’ndeki ekibin bugüne kadar dünya çapında 250’den fazla etkinlik düzenlediğini unutmayın.

Bunlara da Göz Atın

Çiftlik Bank Firarisi Mehmet Aydın’ın Görüldüğü Kesinleşen Brezilya’dan Açıklama Geldi

Bir dedektiflik bürosunun Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın Brezilya'da olduğunu tespit etmesi üzerine harekete geçen …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir