Yeni iPhone’ların kutusundan kulaklık çıkmayabilir

İOS 14.2'nin geliştirici sürümünde yapılan küçük bir kod değişikliği, şarj adaptörünün iPhone 12'nin kutusundan çıkarılan tek parça olmadığını ve kablolu kulaklığın kutuya dahil olmadığını ortaya koyuyor. Mayıs ayında, güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, şirketin AirPod'larının satışlarını artırmak için böyle bir adım atabileceğini iddia etti.

İPhone kullanıcılarının çoğu son yıllarda AirPod'ları EarPod'lara tercih etmeye başlasa da kablolu kulaklık kullanmayı tercih ediyorlar veya bazen AirPods ve bazen kablolu kulaklık kullanan çok sayıda kullanıcı var. Apple'ın kutunun içindekilerden kulaklıkları çıkarması, pek çok kullanıcıyı herhangi bir şekilde mali yük altına sokacaktır.

Apple, yakın zamanda tanıttığı yeni akıllı saat modeli Watch 6'nın kutusuna şarj adaptörünü de dahil etmiyor ve artık yeni iPhone'ların kutularından çıktı ve akıllı saatler şarj adaptörünün piyasaya çıkmayacağını açıkça beyan etmişti.

Tüm iOS sürümlerinde cihazla birlikte kullanılabilen aksesuarların kısa açıklamaları bulunmaktadır. İOS 14.2'den önceki sürümlerde, bu açıklamalar kulaklığın yanında "sağlanan" ifadesini içeriyordu. Son versiyonda bu ifade kaldırılmıştır.

Bunlara da Göz Atın

Samsung optik sensör pazarında Sony’i geçmeyi hedefliyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Huawei'ye uygulanan ambargo nedeniyle optik sensör pazarında zirveyi planlıyor. Şirketin ana hedefi, Sony'yi 2030 yılına kadar geride bırakmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir