Bir Sanatçı, Işıkla Boyama Tekniğini Kullanarak Duyguların Resmini Çizdi

Bir sanatçı, Işıkla boyama tekniğini kullanarak birçok farklı duygu çizdi. Eserlerini insanlarla paylaşan sanatçı, insanların fotoğrafların ilettiği duyguları genellikle doğru tahmin ettiğini söylüyor.

Ressamların fırça darbelerine bakarak belli bir zamanda nasıl hissettiklerini anlamak mümkün. Herhangi bir sanatçının resmine dikkatlice bakarsanız, duyguları görme şansınız olur. Ayrıntılara bakıldığında bile bir bireyin o anda veya genel olarak nasıl hissettiği anlaşılabilir. Öyleyse, aynı şey Işık boyama için de geçerli mi? Işıkla boyama, hareketli bir ışık kaynağının fotoğraflanmasıyla yapılan fotoğraf çekimi olarak tanımlanır. Uzun pozlamalı bir kamera, basit bir ışık kaynağı ve hayal gücünüzü kullanarak, ışıkla boyanmış muhteşem fotoğraflar üretmek mümkündür.

Bir sanatçı, ışıkla boyama tekniğini kullanarak duyguların resmini çizdi:

Işıkla boyama fotoğrafçısı Jason Rinehart, tıpkı ressam fırça darbeleri gibi Açıkça boyanmış fotoğraflarda duyguların anlaşılıp anlaşılamayacağını anlamak için yeni bir çalışma yaptı. Renklerin, belirli bir duyguyu tasvir eden bir görüntüyü paylaşmada büyük katkı sağlayan bir faktör olduğunu söyleyen Rinehart, bu teoriyi test etmek için çalışmalarını paylaştı.

Sanatçı, insanların her fotoğrafta aktarmaya çalıştıkları duyguyu tahmin etmekte oldukça başarılı olduğunu söylüyor. Dilerseniz Jason Rinehart'ın yarattığı bu çalışmalara daha yakından bakalım.

Yalnızlık

Şok veya korku

Endişe

Kayıp

Barış ya da denge

Öfke veya keder

Mantık

Güven ya da aşk

Umut

Kırık ya da üzgün

Bunlara da Göz Atın

Çiftlik Bank Firarisi Mehmet Aydın’ın Görüldüğü Kesinleşen Brezilya’dan Açıklama Geldi

Bir dedektiflik bürosunun Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın Brezilya'da olduğunu tespit etmesi üzerine harekete geçen …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir